06.08.2020 | Bayilik ve Franchise içerikli İnternet Gazetesi | bayilikgazetesi.com.tr

Starbucks Bayilik Detayları

Starbucks Bayilik Detayları

İşte Starbucks ve Bayilik hakkında bilinmeyenler..

Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de oldukça popüler olan Starbucks’ın şehir efsanesine dönen bayilik detaylarına bir çözüm getirmek üzere bu yazımızı hazırladık..

Starbucks Coffe genel distribütörlük tarzında çalışmakta olup bir firmaya tüm ülke için lisans hakkı vererek, partner olarak kabul ettiği bu firmanın o ülkedeki tüm çalışmaları yapmasını istiyor.

Starbucks Türkiye ise Shaya isimli bir şirkete ait olup, Türkiye’deki tüm Starbucks mağazaları bu şirkete aittir.

Yani temel olarak Starbucks bayiliği verilmemektedir.Firma bunu kendi web sitesinde de açık olarak vurgulamıştır.

Peki kim bu Shaya isimli şirket..

Shaya 2002 yılında, Kuveyt merkezli Alshaya Grubu’nun Türkiye yatırımı olarak kurulmuştur.

Bugün, Moda-Hazır Giyim, Güzellik-Bakım ve Gıda perakendeciliği alanlarında Türkiye’de temsil ettiği uluslararası markaların mağazacılık operasyonlarını yürütmektedir. Bath and Body Works, Le Pain Quotidien, Pinkberry, Shake Shack, Starbucks, The Body Shop, Victoria’s Secret ve Victoria’s Secret Beauty & Accessories Türkiye’de Shaya tarafından temsil edilen markalardır.

Shaya, yaygınlaşan mağaza operasyonlarıyla mevcut marka portföyünü tüketiciyle buluşturmaya devam ederken, büyüyen marka portföyüyle de yeni markaların lansmanlarını hedeflemektedir.

“En iyi uluslararası markaları kazançlı işbirlikleri ile yöneten, dünyanın önde gelen bir perakende şirketi olma” vizyonu ile faaliyet gösteren Shaya; “Büyük Düşünmenin”, “Küçükmüş gibi Davranmanın” ve “Kendin Olmanın” ödüllendirildiği bir çalışma anlayışını benimsemiştir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ