29.09.2020 | Bayilik ve Franchise içerikli İnternet Gazetesi | bayilikgazetesi.com.tr

Nestlé Gençleri İş Dünyasına Kazandırıyor..

Nestlé Gençleri İş Dünyasına Kazandırıyor..

Nestlé Gençleri İş Dünyasına Kazandırıyor..

Nestlé gençlerin iş hayatına girmesi için çalışıyor..

Nestlé uzun yıllardır okul ve üniversitelerdeki gençlere iş fırsatları yaratıyor. 2013 yılında Avrupa’da gençlerin işsizlik oranı oldukça artmıştı. Nestlé olarak bu sorunu çözmek için harekete geçmeye karar verdik ve gençlere ilk iş deneyimi kazandırmaya odaklanarak Nestlé’nin Gençlere İhtiyacı Var (Nestlé Needs YOUth) projesini başlattık.

Nestlé, gençlerin iş hayatına adım atmak için boş zamanlarından faydalanmalarına yardımcı olmak istiyor. Bu anlamda, okul hayatı ile iş hayatı arasındaki ilk köprüyü kurmak için stajyerlik programları büyük önem taşıyor.

2016 yılına kadar Avrupa’da 30 yaşının altındaki gençler için 20.000 adet iş ve stajyerlik fırsatı yaratmayı hedefledik. Kasım 2016 itibariyle, 20.000 iş fırsatı ve 12.000 stajyerlik olmak üzere toplamda 32.000 iş fırsatı yarattık.

Buna ek olarak Nestlé, 2020 yılına kadar Avrupa, Orta Doğu ve Kuzey Afrika bölgelerindeki gençler için 35.000 adet iş fırsatı yaratma taahhüdünün bir parçası olarak 15.000 adet stajyerlik fırsatı da yaratacak.

Gençler için birleşelim ( Alliance for YOUth )

Daha büyük bir toplumsal etki yaratabilmek için, Nestlé, 2014 yılında, 200’den fazla şirketin katılımıyla Alliance for YOUth’u kurdu. Gençleri rekabetin hızla arttığı iş hayatına hazırlamak için kurulan birlik, bu konuda tüm Avrupa’yı kapsayan ilk özel sektör oluşumudur. Alliance for YOUth, 2014 yılından beri 115.000 Avrupalı gence staj ve iş imkanı sağladı.

Dünyaya yayılmak..

Nestlé’nin Uluslararası Gençlik Projesi Avrupa’nın da dışına çıkarak, dünyanın dört bir yanındaki gençlere beceriler kazandırmayı ve onları daha istihdam edilebilir hale getirmeyi amaçlıyor.

Nestlé Meksika, Avrupa’dakiler dışında bu projeyi başlatan Nestlé Grubuna ait ilk şirket oldu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ